• Lansman ve Seminer Programımız

Ülkemizde yapımı başlayan Akkuyu Nükleer Enerji Santrali için ilgili olan tüm taraflar uzman oldukları konularda seminer ve toplantılara devam etmekteler.

Nükleer Enerji Santralleri ve Güvenliği Alanlarında; nükleer tesislerin tasarlanması, inşaa edilmesi, işletilmesi ve hizmetten çıkarılması sırasında süreçlerinde ve aynı zamanda Nükleer tesislerde kullanılarak ekipmanların üretiminde Türk Sanayicilerin tedarikçi olarak yer alabilmesi için ilgili Yönetmelikler ve Gost standartlarına göre yapılanmaları gerekmektedir.

Bu amaçla MÜSİAD-Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliği ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle 10 Aralık 2019 Salı günü Ankara’da “Nükleer Enerji Santralleri Ürün ve Hizmet Tedariğinde Türk Sanayi için Yeterlilikler ve Belgelendirme Şartları” konulu seminer düzenlenmiştir.

Nükleer Enerji Santralleri ve Nükleer Enerji Güvenliği alanlarında personel eğitim ve firma uygunluk değerlendirme-belgelendirme çalışmaları yapmak amacıyla yetki alan NET IC Nükleer A.Ş. tarafından Rusya Federasyonu Yetkili Devlet Şirketi olan Joint-StockCompany “VO”Safety” organizasyonuyla düzenlenen seminer, ilgili kamu kurum ve kuruluşların, sektör temsilcilerinin ve üniversilerimizden değerli akademisyenlerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşmiştir.

Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK), T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ASO-NÜKSAK (Nükleer Sanayi Kümelenmesi), AKKUYU Nükleer A.Ş., NET IC Nükleer A.Ş. ve JSC Vosafety’den yetkili uzman katılımcıların konuşma ve sunumlarıyla yer aldığı programda; ülkemiz sanayisine birçok fırsatlar barındıran Nükleer Enerji Santrali yapım sürecinde firmaların ihtiyaç duyduğu standartlar, Nükleer Enerji Santrallerinde firma gerekleri, bu sektörde çalışacak personellerin ve firmaların belgelendirilmesi, ekipman tedariklerinde Türk Firmaların yer alabilmesi konuları görüşülmüştür.

Aynı zamanda NET IC Nükleer A.Ş.’nin personel belgelendirme ve firma uygunluk değerlendirme-belgelendirme çalışmalarına başlamasının lansmanı olan programda, Nükleer Enerji Santralleri ve Nükleer Enerji Güvenliği alanlarında EN 17024 Personel Belgelendirme ve EN 17065 Ürün Belgelendirme alanlarında akreditasyon süreçlerinin tamamlanarak bu alanda uluslararası akreditasyonlara sahip ilk Türk firma olarak yer aldığı da duyurulmuştur.

Nükleer Enerji sektöründe çalışacak firmaların ülkemize kazandırılması ve Nükleer Enerji sanayi için gerekli yüksek kalitede sanayi üretimi teknolojisinin de ülkemize kavuşması için yeni adımlar atılması hedefleriyle seminer programı tüm katılımcıların memnuniyetiyle tamamlanmıştır.

Online başvuru formunu doldurarak, ya da bizimle iletişime geçerek siz de eğitimlerimize katılabilirsiniz. Detaylı bilgi için : +90 216 461 12 11

Uzun süredir üzerinde çalıştığımız yeni web sitemiz artık yayında. Sizde iletişim bölümündeki formu doldurarak ya da telefon numaramızı arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NET-IC

DUYURULAR

TÜM DUYURULAR