NET-IC Nükleer Enerji Eğitim Denetim A.Ş. firmamız nükleer enerji santralleri alanında eğitim, denetim ve sertifikalandırma hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur.

NET-IC A.Ş. nükleer enerji santralleri ve nükleer enerji güvenliği alanlarında çalışmalar yapmak amacıyla, bu alanda Rusya Federasyonu yetkili devlet şirketi olan Joint-Stock Company “VO”Safety” (JSC<<VO<<Safety>>) ile uzun süredir devam eden iş birliği çalışmalarını sonuçlandırmış; 24.08.2017 tarih ve 211-14-17 no’lu yetkilendirme anlaşmasını yapmıştır.

Bu anlaşmaya istinaden firmamız NET-IC A.Ş. nükleer enerji santralleri ve güvenliği alanlarında; nükleer tesislerin tasarlanması, inşa edilmesi, işletilmesi ve hizmetten çıkarılması sırasında ve aynı zamanda nükleer tesislerde kullanılarak ekipmanları üretecek firmaların personel eğitimleri ve bu firmaların ilgili yönetmelik ve standartlara uygun olarak nükleer güvenlik alanında denetlenmesi ve belgelendirilmesi hizmetleri vermek üzere nükleer enerji alanında Rusya Federasyonu yetkili devlet şirketi olan Joint-Stock Company “VO”Safety” (JSC<<VO<<Safety>>) tarafından Türkiye’de tek yetkilendirilen şirket olmuştur.

 

NET-IC A.Ş. uzman personeli 115-14-19 sayılı kontrata istinaden nükleer enerji kullanımı alanında ürün kalitesi ve kabul denetimleri konusunda (Supervision over products quality and acceptance inspections in the area of atomic energy use) gerekli eğitimleri tamamlamış ve eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olarak sertifikalarını almıştır.

 

NET-IC A.Ş. aynı zamanda, Nükleer Enerji Santralleri ve Nükleer Enerji Güvenliği alanlarında EN 17024 Personel Belgelendirme ve EN 17065 Ürün Belgelendirme alanlarında akreditasyon süreçlerini tamamlamış ve bu alanda uluslararası akreditasyonlara sahip ilk Türk firmasıdır.

 

 

 

Online başvuru formunu doldurarak, ya da bizimle iletişime geçerek siz de eğitimlerimize katılabilirsiniz. Detaylı bilgi için : +90 216 461 12 11

Uzun süredir üzerinde çalıştığımız yeni web sitemiz artık yayında. Sizde iletişim bölümündeki formu doldurarak ya da telefon numaramızı arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NET-IC

DUYURULAR

TÜM DUYURULAR